Legend of Mir 3 - Empire Revolution - Ulepszanie Przedmiotów

ULEPSZANIE PRZEDMIOTÓW


RAFINACJA BRONI


Po zdobyciu wymaganej liczby punktów doświadczenia broń awansuje na kolejny poziom i przestaje zdobywać doświadczenie do momentu wykonania na niej procesu rafinacji (uszlachetniania).

Aby ulepszyć swoją broń, należy udać się do kowala w Sabuk lub TaoSung, który to będzie wymagał od nas pewnej ilości gotówki(zależnej od poziomu postaci), conajmniej 3 sztuki BlackIronOre (do zdobycia z moba BlackIronRock we wschodniej i zachodniej kopalni w BorderProvince) oraz conajmniej 3 sztuki biżuteri z atrybutem, który chcemy ulepszyć.

UWAGA! - Robiąc refine lepiej schować wszystkie inne itemy które mamy w plecaku do schowka, ponieważ kowal wszystkie itemy z baga bierze do refine !!!!

Po wykonaniu rafinacji i odebraniu broni od kowala należy uderzyć dowolnego moba, gracza, lub NPC w celu sprawdzenia czy nasze uszlachentnianie się powiodło.

Ulepszać można następujące atrybuty broni:
-DC/SC/MC
-DUR
-Att(Atom)

Każdą broń można ulepszyć 15 razy, po czym osiąga ona swój maksymalny poziom.

Proces rafinacji broni owiany jest masą legend i domysłami. Nikt tak naprawdę nie wie ile BlackIronOre i o jakim purity należy użyć oraz jakiej ilości oraz jakości biżuterii, aby zapewnić sobie sukces. Niektórzy zabijają bossa, czy też expią nieco dłużej przed wykonaniem rafinacji. Dla niektórych ważna jest również godzina wykonania, czy też cel na którym sprawdzą swoje ulepszenie. Każdy musi odnaleźć swój własny sposób, który zapewni mu sukces.

RAFINACJA BRONI (z 100% szansy)


Jeżeli chcemy mieć 100% pewności, że rafinacja broni się powiedzie i posiadamy conajmniej poziom 40, możemy skorzystać z usług kowala w ForbiddenForest (155,550).
Jego usługi są nieco droższe niż oferta zwykłych kowali (wymaga dodatkowej opłaty w Integralach), jednak efekt końcowy jest warty swojej ceny.

CZYSZCZENIE/RESETOWANIE BRONI


Jeżeli refowanie idzie kiepsko, to można taką felerną broń wyczyścić przy pomocy pewnej ilości gotówki i kamienia EvilSpiritSpar, który można pozyskać z nielicznych bossów.
Czyszcząc swoją broń musimy mieć na uwadze, że może ona zostać zepsuta w tym procesie i zwyczajnie zniknąć.
Może też się okazać, że po oczyszczeniu dostanie ona bonusowe atrybuty na start.
(!) Jeżeli czyszczona broń nie była zrefowana do końca(max lvl) to istnieje znacznie zwiększona szansa, że broń zniknie.
Dodatkowe statystyki broni można zresetować również w procesie przekucia (zmiany jej rzadkości).

ULEPSZANIE ATRYBUTÓW PRZEDMIOTÓW - RECEPTURY


WPROWADZENIE


Jak już zapewne wiecie dany przedmiot można ulepszyć w procesie przekucia (przedmioty poziomu 40+) lub też uzyskać lepszy odpowiednik bezpośrednio z dropu (dla przedmiotów poniżej poziomu 40).

Nie jest to jedyny sposób ulepszania atrybutów danego przedmiotu. Można także ulepszyć dany przedmiot posiadając odpowiednią recepturę atrybutu, np. RingReceipt(DC), BraceletReceipt(MR) itp. oraz posiadając odpowiednie komponenty do realizacji tej receptury.

RECEPTY ATRYBUTÓW


Recepty atrybutów pozwalają ulepszyć następujace statystyki w zależności od rodzaju przedmiotu:

* Zwykłe (DC/MC/SC/AC/MR/Acc/Agi/Com)
* ADV

Każdy przedmiot można ulepszyć maksymalnie 3 razy receptą atrybutu (zwykłą) oraz dodatkowo maksymalnie 2 razy receptą ADV bez względu na rezultat ulepszania (nieudane ulepszenia również są liczone).

Recepty ADV mogą być nałożone jedynie na Hełmy lub Zbroje.

SPECYFIKA ATRYBUTÓW W RECEPTACH


Istnieją przypadki, gdy receptura pewnego atrybutu może być użyta do zwiększenia również innego atrybutu, w zależności od tego który z nich akurat występuje na danym przedmiocie. Poniżej wymieniamy te przypadki:

Necki:
Agi = HPR
Acc = MPR

Brace:
AC = Acc
MR = Agi

Ringi:
AC = PR
MR = PN

MOŻLIWE WARTOŚCI LICZBOWE ULEPSZEŃ RECEPTĄ ATRYBUTU


Każde udane ulepszenie, w zależności od rodzaju atrubutu może dać stałą lub losowaną wartość:

DC 1-2
MALL 1-3
HPR/MPR/PR/PN 10%
AC/MR 1-3
Acc/Agi 1
Com(buty) 1
ADV(hełm) 1
ADV(zbroja) 2

ULEPSZANIE PRZEDMIOTÓW RECEPTĄ ATRYBUTU


Sam proces ulepszania jest realizowany u specjalnego NPC w domku jubilera w Meereen.

NPC odpowiedzialny za tworzenie potrzebnych do procesu ulepszania komponentów (ze szczątków mobów/matsów) znajduje się w jednym z domków w Zarcanium(safe).

Sam proces ulepszania wymaga odpowiednich komponentów, receptury, odpowiedniej ilości złota (w zależności od wykupionej szansy powodzenia), pewnej ilości Integrali oraz czasu. Podczas procesu konieczne jest cierpliwe odczekanie 15 minut, podczas których Crafter wykona swoją robotę.

ZWIĘKSZANIE SZANSY POWODZENIA ULEPSZENIA


Standardowo ulepszenie ma 50% szansy powodzenia. Jeżeli się nie powiedzie gracz straci zainwestowane komponenty, recepturę itp. a ulepszany item straci jeden z dostępnych miejsc na ulepszenia. Szansę tę jednak można podnieść (przed procesem ulepszania) za złoto lub Integrale.

Koszt zwiększenia szansy za złoto:
+10% (łącznie 60%) 1GB
+20% (łącznie 70%) 2,5GB
+30% (łącznie 80%) 4,5GB
+50% (łącznie 100%) 10GB

Koszt zwiększenia szansy za Integrale:
+10% (łącznie 60%) 100 Integral
+20% (łącznie 70%) 200 Integral
+30% (łącznie 80%) 400 Integral
+50% (łącznie 100%) 750 Integral

Nie jest możliwe łączenie złota i Integrali ze sobą. Najpóźniej wykupiona opcja(czy to za złoto, czy też Integrale) nadpisuje obecną premię zwiększenia szansy.