MAGIA RUN – PROFESJA KLASOWA MAGÓW


WPROWADZENIE


Magowie na poziomie 10 mogą rozpocząć naukę magii run, która umożliwia tworzenie zwoi teleportacyjnych do miasta, na zwykłe lokacje oraz do KR. Poza tworzeniem zwojów teleportacyjnych magowie mogą paktować z demonicznymi siłami w celu pozyskania wiedzy, która może być całkowicie bezużyteczna lub bardzo przydatna. Wszystko zależy do tego jak daną wiedzę się wykorzysta.

Aby móc tworzyć bardziej zaawansowane rzeczy mag musi zdobyć określoną liczbę punktów doświadczenia(PD) dlatego ciągłe rozwijanie swoich umiejętności jest takie ważne.

RUNY I ICH RODZAJE


Istnieją 3 rodzaje run. Runy teleportacji, runy krwi oraz runy wiedzy. Pierwsze dwa rodzaje run posiadają 5 stopni mocy. Są to kolejno: Petty, Lesser, Common, Greater oraz Grand. Im silniejsza runa, tym bardziej zaawansowane rzeczy można przy jej pomocy uzyskać.

Runy teleportacji są wykorzystywane jako jeden ze składników do wytwarzania teleportów.
Runy krwi są wykorzystywane do paktowania z demonami i wyciągania z nich zapomnianej wiedzy.
Runy wiedzy są wykorzystywane jako jeden ze składników do tłumaczenia skilli na poziomie 38+.

POWER DETECTOR


Aby pozyskać którąkolwiek runę mag musi odnaleźć lokalizację kamienia mocy. W poszukiwaniu kamieni mocy pomocny będzie jednorazowy przedmiot PowerDetector (do nabycia u Grocerów), który poinformuje gracza czy na danej mapie znajduje się jakieś źródło mocy. Informacje o lokalizacji kamieni mocy mogą się pojawiać także w niektórych Questach.

PowerDetector

KAMIENIE MOCY - POWER STONE


Gdy już zostanie znaleziony kamień mocy (PowerStone), czarodziej będzie musiał spełnić wymogi poziomowe zanim zacznie czerpać z niego moc. Wymogi na dany poziom kamieni: Petty(0), Lesser(20), Common(35), Greater(50), Grand(65). Wyjątkiem jest PowerStone(Wisdom), który wymaga poziomu 38. Oraz PowerStone(Greater) dla runy Blood, który wymaga poziomu 46.

Z kamieni mocy mogą czerpać tylko magowie. Proces pozyskiwania w ten sposób runy trwa 5 minut, podczas którego mag musi stać blisko kamienia i nie może się od niego zbytnio oddalać. Pozyskiwanie run wymaga poświęcenia swojego zdrowia, a co za tym idzie lepiej mieć ze sobą zapas mikstur leczniczych i cały czas kontrolować proces pozyskiwania. Im większy poziom kamienia, tym więcej krwi będzie pobierał od gracza. Po zdobyciu jakiejkolwiek runy z kamienia mocy, kamień będzie regenerował swoją moc przez 3 kolejne minuty, podczas których nikt nie będzie mógł z niego czerpać. Jeszcze jedna ważna uwaga, z danego kamienia może czerpać w danym momencie tylko jedna osoba, lecz jeżeli zginie lub opuści jego najbliższe otoczenie na zbyt długo, będzie możliwe jego użycie przez inną osobę.

ZWOJE TELEPORTACJI, STRONY I DIMENSION GATE


Aby utworzyć jakiś zwój teleportacji mag musi zdobyć odpowiednią kartkę z opisem miejsca teleportacji (Ancient lub LegendaryPage), posiadać odpowiednią runę teleportacji oraz określoną ilość danego rodzaju matsów (szczątków z mobów) oraz posiadać odpowiedni poziom doświadczenia w używaniu magii run. Tworzone przez magów zwoje mogą być wykorzystywane także przez inne klasy i dodawane do przedmiotu DimensionGate, który można nabyć u Grocera. Przedmiot ten umożliwia przechowywanie zwojów oraz ich wykorzystanie przez dowolną klasę.

AncientPage(*)
LegendaryPage(*)
DimensionGate
Teleport na zwykłe lokacje
Teleport do KR

Uwaga! Zwoje raz włożone do DimensionGate nie mogą być już z niego wyjęte.

PAKTOWANIE Z DEMONAMI


Paktowanie z demonami wymaga posiadania odpowiedniej runy krwii (BloodRune) oraz odpowiednio wysokiej do poziomu runy opłaty w złocie oraz punktach Integral. Po dobiciu targu z demonami gracz otrzyma informację, która jest losowana z puli dostępnych informacji dla danej mocy runy, a co za tym idzie przy kolejnym użyciu tej samej runy gracz może otrzymać zupełnie nową, przydatną informację lub ponownie tę samą.

CRAFTING BOX


Przedstawiciele każdej z klas mogą przechowywać większość przedmiotów powiązanych z ich profesjami w specjalnej podróżnej skrzynce, którą można zabrać ze sobą w miasto i na każdą wyprawę, a jej nazwa to CraftingBox. Przedmiot ten jest dostępny do kupienia u niektórych Grocerów.

CraftingBox