Nowy Serwer

Awatar użytkownika
Oxis
Administrator
Administrator

Nowy Serwer

Post autor: Oxis » śr lut 13, 2013 11:04 am

Skontaktowałem się z serwerownią.
Dowiedziałem się, że znowu jest jakiś atak na serwerownię, co skutkuje zamknięciem portu do maksimum i obcięciem łącza internetowego na polskich sieciach, aby ruch był jak najmniejszy. Nie omieszkałem zapytać się jak często będą występować takie ataki, ponieważ w tym tygodniu to już co najmniej drugi raz. Nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi, stwierdził, że takie ataki występują okresowo co jakiś czas, a później przez kilkanaście miesięcy jest spokój- pożyjemy zobaczymy. Osobiście mi się nie podoba to, co reprezentuje w tym momencie ta serwerownia, jak będą kolejne takie incydenty, to będziemy musieli coś z tym zrobić.
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2013 8:14 pm przez Oxis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oxis
Administrator
Administrator

Re: Serwerownia

Post autor: Oxis » śr lut 13, 2013 5:46 pm

Serwerownia poinformowała mnie, że problemy z łączem mogą występować do końca tego tygodnia. Wdrażają nowy system monitorujący ataki na serwerownie w celu zmniejszenia występowania takich problemów z łączem. Mam nadzieję, że szybko to naprawią.
Za niedogodności przepraszamy.
Awatar użytkownika
Oxis
Administrator
Administrator

Post autor: Oxis » wt lut 19, 2013 5:19 pm

Nie możemy dłużej czekać na reakcję serwerowni, która raczej "nie planuje" skutecznie pozbyć się obecnych problemów z łączem podczas wzmożonych ruchów w sieci, dlatego już dzisiaj zamówiliśmy serwer w innej firmie, niestety droższej, ale mam nadzieję, że każdy straci mniej nerwów.
Myślę, że do końca tygodnia uda nam się przenieść wszystkie pliki i podać Wam nowe IP.
Przepraszamy za niedogodności.
Awatar użytkownika
Ashlar
Administrator
Administrator

Post autor: Ashlar » czw lut 21, 2013 3:12 pm

Mamy już dostęp do nowego serwera.
Myślimy że po koniec tygodnia będziecie mogli już grać na nowym serwerze. Trzeba poprzerzucać wszystkie pliki programy itd.
Mamy nadzieję że będzie się sprawował o wiele lepiej niż ten dotychczasowy.
Specyfikacja serwera:
AMD FX4100 - 4x3,6Ghz
Pamięć RAM: 8 GB
Dysk: 2x 500GB SATA II
Transfer: 2000GB/mies
Łącze: 100Mbit
Dotychczasowa serwerownia znajdowała się w Łodzi ta znajduje się w Poznaniu.
Ostatnio zmieniony czw lut 21, 2013 3:14 pm przez Ashlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oxis
Administrator
Administrator

Post autor: Oxis » ndz lut 24, 2013 5:19 pm

Serwer został przeniesiony pomyślnie.

Nowe IP do serwera:
185.5.97.85

Aby zmienić IP, proszę ściągnąć program listmake.exe z www.download.empireserver.pl
Umieścić go w głównym folderze z grą, włączyć i zmienić IP.
Miłej zabawy bez lagów.

PS. Niektóre antywirusy mogą wykrywać program jako wirus, ale to jest nieprawda. Należy wyłączyć antywirus na okres zmiany IP.
Zablokowany