Legend of Mir 3 - Empire Revolution - Magia Run

MAGIA RUN – PROFESJA KLASOWA MAGÓW


WPROWADZENIE


Magowie na poziomie 10 mogą rozpocząć naukę magii run, która umożliwia tworzenie zwoi teleportacyjnych do miasta, na zwykłe lokacje oraz do KR. Poza tworzeniem zwojów teleportacyjnych magowie od 35 poziomu mogą także przeprowadzać rytuały przyzwania, aby przyzwać potężnych Bossów z dalekich zakątków świata.

Aby móc tworzyć bardziej zaawansowane zwoje mag musi zdobyć określoną liczbę punktów doświadczenia(PD) dlatego ciągłe rozwijanie swoich umiejętności jest takie ważne.

RUNY I ICH RODZAJE


Istnieją 3 rodzaje run. Runy teleportacji(Teleport), runy krwi(Blood) oraz runy wiedzy(Wisdom). Pierwsze dwa rodzaje run posiadają 5 stopni mocy. Są to kolejno: Petty, Lesser, Common, Greater oraz Grand. Im silniejsza runa, tym bardziej zaawansowane rzeczy można przy jej pomocy uzyskać.

Runy teleportacji są wykorzystywane jako jeden ze składników do wytwarzania teleportów.
Runy krwi są wykorzystywane w rytuałach przyzwania jako jeden ze składników do przywołania potężnych Bossów.
Runy wiedzy są wykorzystywane jako jeden ze składników do tłumaczenia skilli na poziomie 38+.

POWER DETECTOR


Aby pozyskać którąkolwiek runę mag musi odnaleźć lokalizację kamienia mocy. W poszukiwaniu kamieni mocy pomocny będzie jednorazowy przedmiot PowerDetector (do nabycia u Grocerów), który poinformuje gracza czy na danej mapie znajduje się jakieś źródło mocy. Informacje o lokalizacji kamieni mocy mogą się pojawiać także w niektórych Questach.

PowerDetector

KAMIENIE MOCY - POWER STONE


Gdy już zostanie znaleziony kamień mocy (PowerStone), czarodziej będzie musiał spełnić wymogi poziomowe zanim zacznie czerpać z niego moc. Wymogi poziomowe do czerpania odpowiednich run z kamieni mocy:

[TeleportRune]:

Petty(0)
Lesser(20)
Common(35)
Greater(50)
Grand(65)

[BloodRune]:

Petty(0)
Lesser(20)
Common(35)
Greater(46)
Grand(60)

WisdomRune(38)

Z kamieni mocy mogą czerpać tylko magowie. Proces pozyskiwania w ten sposób runy trwa 5 minut, podczas którego mag musi stać blisko kamienia i nie może się od niego zbytnio oddalać. Pozyskiwanie run wymaga poświęcenia swojego zdrowia, a co za tym idzie lepiej mieć ze sobą zapas mikstur leczniczych i cały czas kontrolować proces pozyskiwania. Im większy poziom kamienia, tym więcej krwi będzie pobierał od gracza. Po zdobyciu jakiejkolwiek runy z kamienia mocy, kamień będzie regenerował swoją moc przez 3 kolejne minuty, podczas których nikt nie będzie mógł z niego czerpać. Jeszcze jedna ważna uwaga, z danego kamienia może czerpać w danym momencie tylko jedna osoba, lecz jeżeli zginie lub opuści jego najbliższe otoczenie na zbyt długo, będzie możliwe jego użycie przez inną osobę.

ZWOJE TELEPORTACJI, STRONY I DIMENSION GATE


Aby utworzyć jakiś zwój teleportacji mag musi zdobyć odpowiednią kartkę z opisem miejsca teleportacji (Ancient lub LegendaryPage), posiadać odpowiednią runę teleportacji oraz określoną ilość danego rodzaju matsów (szczątków z mobów) oraz posiadać odpowiedni poziom doświadczenia w używaniu magii run. Tworzone przez magów zwoje mogą być wykorzystywane także przez inne klasy i dodawane do przedmiotu DimensionGate, który można nabyć u Grocera. Przedmiot ten umożliwia przechowywanie zwojów oraz ich wykorzystanie przez dowolną klasę.

AncientPage(*)
LegendaryPage(*)
DimensionGate
Teleport na zwykłe lokacje
Teleport do KR

Uwaga! Zwoje raz włożone do DimensionGate nie mogą być już z niego wyjęte.

RYTUAŁY PRZYZWANIA


Przeprowadzanie rytuałów przyzwania wymaga odnalezienia odpowiedniego portalu przyzwania (Summoning Portal'u), posiadania odpowiednich run krwii (BloodRune) oraz posiadania odpowiedniej ilości szczątków mobów (matsów) akceptowanych przez dany portal przyzwania.

Portale przyzwania (Summoning Portal) są rozmieszczone w różnych zakątkach świata i mogą być wykorzystywane jedynie przez magów spełniających ich wymagania poziomowe. Każdy z nich pozwala na przyzwanie losowego Bossa z unikalnej dla każego portalu przyzwania puli.

Aby przyzwać Bossa gracz musi przede wszystkim zgromadzić wymaganą przez dany portal moc magiczną (Summoning Points), którą to może uzyskać poprzez rytualne poświęcanie szczątków mobów(matsów). Każdy portal przyzwania akceptuje jedynie kilka wybranych rodzajów matsów, a każdy z nich jest inaczej przeliczany na moc magiczną (Summoning Points).

Każdy portal przyzwania jest unikalny, to znaczy że zdobyte punkty(Summoning Points) można wykorzystać jedynie w obrębie danego portalu przyzwania i są one przypisywane bezpośrednio do danego gracza(postaci), a nie do miejsca (inni magowie nie mogą wykorzystać zgromadzonych przez kogoś innego SummoningPoints'ów). Nie ma również możliwości odzyskania raz poświęconych matsów.

Po użyciu (przyzwaniu Bossa), gracz traci wymaganą do przyzwania ilość Summoning Points'ów oraz wymaganą ilość i rodzaje run krwi, a portal zamyka się na pewien czas, który może być za każdym razem nieco inny (każdy portal ma indywidualny, niezależny zegar). Czas ten jest niezależny od ewentualnych restartów serwera.

Krótka charakterystyka rytuałów przyzwania:

- pozwalają na przywołanie Bossów w łatwo dostępne i przestronne miejsca
- w przeciwieństwie do zwojów teleportacyjnych nie wymagają posiadania stron z opisem miejsca (Page)
- eliminują ryzyko związane z brakiem bossa w KR
- mniejsze ryzyko w przypadku porażki (łatwiej zebrać dropnięte itemy z obszaru portalu niż z KR Bossa)
- mogą być wykorzystywane do pozbycia się nadmiarowych matsów
- mogą być wykorzystywane do organizowania mini-eventów

PORTALE PRZYZWANIA (SUMMONING PORTAL)


Poniżej dla ułatwienia prezentujemy listę istniejących portali oraz ich lokalizacje:

Wymagany poziom

Lokalizacja

Czas odnowienia

Mapa

35+

UndeadVillage

(249,139)

2h 50min + (0-30min)

44+

EternalIsland

(126,95)

3h 50min + (0-30min)

48+

ZumaProvince

(83,198)

5h 50min + (0-30min)

50+

DarkWoods

(73,354)

6h 40min + (0-30min)

54+

SnowFields

(103,439)

9h 30min + (0-60min)

60+

TowerEntrance

(116,121)

23h 20min + (0-60min)

 

CRAFTING BOX


Przedstawiciele każdej z klas mogą przechowywać większość przedmiotów powiązanych z ich profesjami w specjalnej podróżnej skrzynce, którą można zabrać ze sobą w miasto i na każdą wyprawę, a jej nazwa to CraftingBox. Przedmiot ten jest dostępny do kupienia u niektórych Grocerów.

CraftingBox